Yazı Detayı
24 Ocak 2017 - Salı 17:04
 
Kaçın Kaçın Trump Geliyooor
Murat Bilim
 
 

   Artık korkutulmak istenen herkes Trump'la korkutuluyor. Sobaya elini uzatan çocuklara cıss yerine Trumpp deniliyor. Akşama baban gelince seni babana söylerim yerine bak Trump amcaya seni söylerim olarak değiştirildi. Birbirlerini korkutmak isteyen çocuklar öcüü yerine Traamp diyorlar. O  bir TROL her köprü altında o var, birden ortaya çıkıp yoldan geçenleri korkutmak için bekliyor. O bütün dünyanın ortak korkunç, hayali varlıkları olan cüce,dev, hayalet O bütün korkuları temsil eden yaratık.

 Popülüzmün son temsilcisi, popülüst düşünceye zirve yaptıran Trump bütün dünyada özellikle kadınlar, ünlüler, liberaller, sanatçılar, elitistler, sosyalistler, komünistler vs ler tarafından şiddetle protesto ediliyor. Bu durumun nereden kaynaklandığını zaman gösterecek.

  Kimileri bu durumu Gezi ruhu olarak lanse ederken kimilerine göre de bu isyan bir turuncu devrim. Halbuki Trump'un ilk açıklamaları Amerikan halkının ruhunu okşar nitelikte değil mi? Mesela Trump'un başkanlığı ilk devraldığında söylediği şey ''iktidar halka geçmiştir.'' Monarşiye, oligarşiye karşı söylemleri olumlu şeyler değil mi?

Sanki bundan önceki Amerikan başkanları dünyaya son derece barışçıl bir düzen getirmiş, dünya sulh içinde kardeşçe bir yaşam sürmüş gibi aha da Trump geldi herkesi kesecek, dünya kan gölüne dönecek söylemleri kulaktan kulağa yayılıyor. Vay be algı operasyonuna bak Trump geleli bir kaç gün oldu. Bundan önceki dünyanın kan gölüne dönmesi hele Ortadoğu'nun kan deryasına dönmesini kimler yaptı diyeceğiz. Mesele Trump değil arkadaş daha anlamadın mı.  Yeni dünya düzeni asıl düzensizliği yeni bir algı operasyonu deneyecek gibi görülüyor.

   Dünya kaynıyor hiç bir ülke bulunduğu yerden memnun değil. Troller çocukları  türlü argümanlar deneyerek korkutmaya devam ediyorlar. Tezvirat diz boyu, akşama seni Trump'a söylerim, popülizm sizi de vurur, bak biz dünya jandarmaları sizi korumasak teröristler sizi keserler gibi korku salıp dünyayı daha rahat idare edebilmek için türlü entrikalar deniyor güçler sistemi.

Avrupa kısa süre sonra bu yerleşik düzenden vaz geçecek gibi görünüyor.Fransızların köprü altı Trolü Marine Le Pen AB ''öldü ama kendisi bunu bilmiyor'' sözü çok önemli. Çok mutsuz bir evliliğin yürütülmesi gibi duran Avrupa Birliği yakında şiddetli geçimsizlik yüzünden sulh mahkemelerinin kapılarını aşındıracağa benziyor. Bu neyin isyanı, dünya nereye koşuyor. Bilen varsa bize de söylesin Allah aşkına. Bense bu dağınık sarı saçlı Trump'u sevmeye başladım en azından riyakar değil. Gizli ajandası yok gibi görünüyor. Yapacağı ibnelikleri açık seçik söylüyor daha ne yapsın bu çocuk.

   Bu adam Müslüman diyerek iktidara geldiğinde uğruna kurbanlar kestiğimiz, lokma dağıttığımız Obama nasıl ihlaslı bir siyahi Müslüman olduğunu bize gösterdi. Dünyayı Trump'la korkutanlar neredelerdi hiç gıkları çıkmadı. Madonna o güzel ağzını bozup ona niye küfretmedi, Robert De Niro abi ona neden ibnelik yapma demedi anlayan var mı?

  Müslümanları anlayan var mı? Bütün başarı veya başarısızlığını batıya endekslemiş. Yaptığı tek şey batının başarısız olmasını dileyen umutsuz bir aşık gibi sevgiliden mektup bekleyen duygusal delikanlı. Her Müslüman ülke kendisine gayri Müslim bir ağa baba ülke edinmiş. Hasmına seni ağama söylerim deyip dolaşıyoruz ortalıkta. Kendisi olmayı denemeyen kendi değer yargılarına sırtını dayamayı hiçte aklının bir ucunda geçirmeyi düşünmeyen, batının durduğu yere göre konum belirleyen iradesiz İslam alemi eyvah bu Trump denilen manyak tüccar ne kötü adammış bu bize elma şekeri vermez diyerek duvar dibinde ağlayıp duruyor.

 Bakalım bu dünyayı Trump'la korkutma hali defacto, doğaçlama bir durum mu yoksa TROL değişikliğine mi gidildi anlayacak mıyız? Yoksa buda çayımıza atılan bir uyku ilacı gibi bize yeni bir tecavüz şeklimi yaşatacak bekleyip göreceğiz. Her zaman yaptığımız gibi bekleyip göreceğiz. Beklemeden anlamayı pratize edecek yetilere sahip olamadık hiç. Allah akıl fikir versin ne diyelim en güzel dua.

   Selam, sevgi, dua...

 
Etiketler: Kaçın, Kaçın, Trump, Geliyooor,
Haber Yazılımı