Yazı Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 10:30
 
Malatya - Akhisar
Talat Şavata
gazete
 
 

 Yenmekten başka bir seçeneğimiz olmayan bir maç. Kasımpaşaya 3-0 yenilgimiz bizi çok üzdü. O mağlubiyetin telafisi sadece Akhisar değil, Erzurum dan da galibiyetle dönersek kapanır. Umarım bu maçta sakat sporcularımız tamamen iyileşir. Tam kadro sahaya çıkarsak bilinçli bir futbol oyunuyla Akhisar’ı yenebiliriz. Kendi sahasında Bursa’ya 2-0 öndeyken 4-2 Mağlup olan Akhisar ateş hattında. Malatya’dan puan çıkarmaya gelecekler. Buradan puansız dönerlerse, durumları çok kötüye gider. Bunun içindir ki onlar için de çok önemli bir maç.

Daha önceki maç önü yazılarımda belirttim. Yeni Malatya stadına gidiş-geliş maalesef çok zor oluyor. Büyük Şehir Belediyesi şehir merkezinden en az 4 noktadan ücretsiz otobüs seferleri düzenlemesi ve bir gün önceden de Malatya halkına duyurması gerekir. Seyirci azlığından herkes müşteki. Bilet fiyatları pahalı değil. Önemli sorun stada varış ve dönüş. Futbolcular dolu stat da daha müspet konsantre oluyorlar. Bu maçta lütfen daha fazla ilgi gösterelim.

Orta saha çok önemli. Murat ve Ahmet ikilisi ile yürümez. Muhakkak Donald olmalı. Guilherme de maça yetişirse, Trabzon maçı havasını yakalarız diye umuyorum. Maça çok kontrollü başlamalıyız. Güveni elden bırakmadan, rasyonel ataklar yapmalıyız. Ben şahsen, zor olmasına rağmen bu maçtan ümitliyim. Keza Akhisar istim üstünde. Yani bu maç kolay geçmeyeceğe benzer.

Yazıyı yazarken henüz hakemler açıklanmamıştı. Var sistemi uygulansa da gene son söz ve karar hakemde bitiyor. İnanın art niyetli hakemler var. Bir sarı birde kırmızı kart gösterip takımı eksik bırakabiliyorlar. Futbolcular buna çok itina göstermelidirler. Federasyon kimleri düşürmek istiyorsa bunu gerçekleştirir. Mesela bu sezon Galatasaray ağzıyla kuş tutsa şampiyon yapmazlar. Çünkü Fatih Terime yüklü miktarda tazminat ödediler, acısını Galatasaray dan çıkaracaklar. Tüpçü kime gıcıksa o yandı. Geçen sezon hakem hatasından, en az 6 puanımız gitti, bu sezon aynı hatalardan puan kaybetmedik. Yönetim federasyonla iyi geçiniyor. Adil Başkanı kutluyorum. Akıllı olup işini yürüteceksin. Yoksa tüpçü pek tekin bir adam değil. Güvenilmez.

Bizim bu sezon hedefimiz ilk 5 olmalı ve UEFA ya gitmek, daha fazla para kazanmak için bu mücadeleyi vermeliyiz. Ve Malatya şehir olarak tam destek olmalı. Bilhassa diplomasi ve iş adamları lobisi pozitif eğilimler göstermeli, daha güçlü sponsorlar elde etmeli ki ara transferlerde eksiklerimizi tamamlayalım.

Yeni bir 3 puanlar serisi dileklerimle herkese en derin saygılarımı arz ederim.

 
Etiketler: Malatya, -, , Akhisar,
Haber Yazılımı