Yazı Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 09:54
 
Malatya Trabzon
Talat Şavata
gazete
 
 

Malatya kaybettiği puanları toparladı, 11. hafta 18 puan iyidir. Fakat Trabzon o kadrosuna rağmen çok puan kaybetti, Malatya’ya 3 puan için gelecekler. Bizim takım çok iyi defans yapıyor ama top tutmakta pas yapmakta zorlanıyoruz. Hiçbir maçta yüzde 52’nin üstüne çıkamadık. Son Alanya maçında korner bile atamadık. Toplam 2 şutumuz var,  biri de gol oldu, tabiidir ki bir şans golü idi. Her zaman şans yanımızda olmayabilir. İşi şansa bırakmayalım.

  Trabzon da sorunlar var hem de çok. Mesela Burak bizim maçta oynamayabilir. Futbolcuların çoğu Ünal hocayı istemiyor. Ben Ünal’ı çok iyi tanırım, erkek adamdır. Demire demir, kömüre kömürdür. Verdiği sözü asla yemez. Gaziantep’te tam bir sene peşine düştüm, o da bana söz verdi, Karşıyaka kulübü benden fazla para teklif etti o sözünü yemedi ve bende transferini bitirip Malatya’ya getirdim. İnanın o yıllarda Türkiye’ nin  en iyi Milli futbolcusu Ünal’dı. Futbolculuğuna diyecek yoktu. Ama Malatyaspor’ u küme düşüren başkan Metin Kaya ÇAĞLAYAN onu alelacele Trabzon’a  dört yüz milyona sattı, O tarihte gerçek değeri yedi yüz milyondu, ben ise Ünal’ı yüz elli milyona mal etmiştim. Bize çok iyi toplar oynadı, o Başkana da çok para getirisi oldu. Allah Ünal’dan razı olsun. Fakat hocalığa gelince iş değişir.  Mert ve prensip sahibi kişilikler teknik direktörlükte çok zorlanırlar, Ünal numara bilmez, diplomasi bilmez, herkesi kendisi gibi adam sanır. Ama futbolcular öyle değildir, her numarayı yaparlar. Başkan Ağaoğlu olmasa çoktan yollar ayrılmıştı. Yani Ünal’ın işi hocalıkta çok zor. Zaten teknik  direktör olarak önemli bir başarısı da yok. Fakat adam gibi adamdır.

   Trabzon bu kadro ve bu seyirciyle istediği yerde değildir, bizi yenmeyi çok isteseler de başaramazlar. Çünkü takım birliği yok, arkadaşlık yok, hocaya sitem var, laf var, dedikodu var. Açıkçası Trabzon kaynıyor. Bu fırsatı değerlendirip puanımızı 21 yapmalıyız. Feneri, Galatasaray’ ı nasıl hallettiysek aynısını yapmalıyız. Rodellega’ dan çok korkarım, müthiş golcüdür. Onu iyi tutarsak gol yemeyiz İnşallah. Bir golü de bulmamız şart. Yani ya berabere ya da bir farkla biz üstün geliriz. Kabul etmek lazım ki bizden iyi takımlar ama, bizde birlik var dirlik var hocaya güven var. Ah bir de seyirci stadı doldursa var ya, Trabzon’un işi tamam. Malatya ile Trabzon’la bir kesim seyirci arasında kardeşlik oluşturulmuş. Kardeşlik ve barış elbette güzel duygudur karşı değiliz fakat bu kardeşliğin temeli futbol dışında ise de her kesi bağlamaz. Biz elimizden geldiği kadar ev sahipliği haklarımızı centilmence değerlendirip rakibimizi eli boş göndermek uğrunda tezahüratlarımızı geliştirelim.

     İnanın Adem Kaptan tek başına maç alır, yeter ki günün de olsun. Orta sahayı kitler elimize geçirirsek onlar defansımızı aşamazlar, en iyi defans bizde. Şu Botaip’ de artık beni utandırmasın, golcülüğünü göstersin. Yeter artık gol atacak kimse de yok.

     Evet hele biz üstümüze düşeni yapıp önce stadı dolduralım, sonra görevini yapmayan olursa konuşmaya hakkımız olsun. Daha önce belirtmiştim B.B Başkanı  4 merkezden ücretsiz otobüs kaldırsın, insanlar o yolda eziyet çekmesinler. Haydi MALATYA görelim seni..SAYGILARIMLA.

 
Etiketler: Malatya, Trabzon,
Haber Yazılımı