Yazı Detayı
18 Ocak 2017 - Çarşamba 17:39
 
Nasreddin Hoca Ve Reina Katilinin Yakalanması
Murat Bilim
 
 

Nasreddin Hoca'nın meşhur nüktesi hep anlatılırdı ama bir gün bu kadar önemli bir aforizma hali alacağını düşünememiştim.Altı üstü Nasreddin Hoca deyip geçtiğimiz Hocay'ı çok daha içselleştirerek okumamız gerekiyormuş.Bundan sonra öyle yapalım emi istihbaratçı polis amcalar.

 

   Nasreddin Hoca suya gönderdiği çocuğa gönderirken attığı tokatın ne kadar önemli olduğunu ülkemizde meydana gelen bir sürü masum insanımızı kaybetmeden önce kime,neye,nasıl atmamız gereken bir tokat olması gerektiğini iyicene düşünmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir emi polis amcalar.

 

   Basında Reina canisinin Ülkemize nasıl girdiğini,nerelerden süzülüp geldiğini,bu katliamla ilgili adete Türkiye'yi antrenörler eşliğinde bir antrenman sahası olarak ne kadar verimli ve rahat kullandığını ah vahlar arsından öğreniyorum.Bu kadar rahat davranıla bilinen bir memleketimiz varken ön görülerim bana böylesi yada bunun muadilleri terör faaliyetlerini daha çok konuşacağımızı bana yüksek sesle söylüyor.Bunları yazarken hiç bir terör faaliyeti olmaması gerekir iddiasında da değilim ama bu kadar rahat kullanılmış olan ülkem insanına çok acıyorum.Sen çok yaşa Nasreddin Hoca emi.

 

   Nasreddin Hoca çocuğun su küpünü kırdıktan sonra atacağı tokatın hiç bir anlamı olmayacağını çok iyi bildiğinden olacak ki çocuğa önceden tokatı atmış.Onlarca,yüzlerce hatta binlerce insanımızı kaybedip ondan sonra faillerine attığımız tokatın ne işe yardığını size bırakıyorum.

 

   Reina canisinin yakalanmasından bu yana geçen bu zamanda adeta tribün oluşturmuş ho ho ho oley sesleri arasında birilerine alkış senfonisi sunuyoruz.Elbette ki yakalanmış olması hatta sağ yakalanması önemli. Hepimiz buna sevindik ya hiç yakalanmasaydı oda bir ihtimaldı yani.

   Caninin ülkeye nasıl girdiğini ne kadar rahat davrandığını doların ülkemizde dolaşım şekline benzettim vallahi. Üstelik olağan üstü hal varken. Bu olağan üstü hal ne işe yararmış anlayamadım.Ben doğma büyüme Türkiye'liyim hayatımda üstümde değil silah küçük bir çakı taşımamışken bu cani kadar kolay dolaşamadım bu ülkede.Ama garip olan bu caninin otuz dokuz kişiyi bir kasabayı basan kovboy şekli bir öldürme resitaliyle öldürmüş elini kolunu sallayarak kaçmış demiyecem gezinerek İstanbul'un orta yerinde yaşmını sürdürürken yakalanmış olmasını alkışlayan koca koca köşe yazarlarının bu alkış tufanı o ölen insanların bağrışmalarından daha çok kulağımı tırmalıyor.Neymiş cani sağ yakalanmış asl olan cani o kadar insanı öldürmeden yakalnmış olması değilmiydi? Yani Hoca'nın su küpünü kırmadan önce çocuğa attığı tokat gibi olması gerekmezmiydi?

 

   Vay be herkes seviniyor efendim sağ yakalandı ya, bağlantıları araştırılıp öğrenilecekmiş. Bakalım bu bağlantılar ne kadar sürede öğrenilecek. Bu sürede bir daha bu bağlantılı terör umarım olmaz ama daha ne kadar masum insanımızın katledilmesine yol açacak buda muamma.

 

   Birileri de bu ne idüğü belirsiz terör faaliyetleri üzerinden İslam'ın masum Cihad kavramını itibarsızlaştırma peşinde. Yesinler senin aklını.Mesele İslam falan değil çocuk daha anlamadın mı? İslam vallahide billahide barışı,kardeşliği,adaleti emreder.Bu teröristler vallaha,billaha Müslüman falan değil bunu bilesin çocuk.

 

   Müslümanlar ne zaman İslam'ın kaynağı,pınarı olan Kur'an ve Peygamberden beslenirse bu tür İslam olmayan İslam'dan kurtulurlar.Bu dini;  şekilleri bozuk,salya sümük sözüm ona havlayarak anlatan şaklaban cahillerin tasallutundan kurtarırsak İslam'ı İslam ve insan düşmanlarının elinden kurtara biliriz.Aksi İslam'mış gibi sunulan bu ne idüğü belirsiz uydurulmuş rivayetlerle dolu din adına daha çok ocaklar sönecek.Bu anlamda en kolay yol insanların dini duygularını sömürmekten geçer.Bir bakıyorsun dünyayı kasıp kavuran terör olaylarında Afganistan,Pakistan'da yetiştirilmiş Uygur,Özbek,Çeçen,Peştu,Arap vs.vs yani denetimi olmayan cahil cühelanın ellerine terk edilmiş. Din diye bir sürü sapkın fikirlerle bezenmiş cennet pazarlayan şekilleri bozuk insanlar hakikaten cehaletleri her şeylerinin önüne geçmiş dindar insanlar yetiştirmek adına egemen,emperyal güçlerin kucağına bu patlamaya hazır gençleri yetiştiren sözüm ona medreseleri dünya Müslümanlarının iyicene irdelemesi lazım.Oturup ağlayacağımıza Kur'an da onlarca yerde geçen akledin yani düşünün emrini yerine getirmemiz lazım.Her şeyin çözümü Allah'ın insanlara bahşettiği en önemli şey olan akıldan geçer. Kuran'ı ve Aklı mecz etmek daha derin entellektüel bir çözüm yolu sunacaktır İslam alemine.

 

   Yazacak çok şey var ama toparlayacak olursak Ülkemiz bütün zorluklara rağmen teröristler için bu kadar kolay ve rahat kullanıla bilen bir alan olmaması lazım. Olduktan sonra yapılanların anlamı anlamsızlaşıyor.Bu Reina canisinin ülkemize giriş şekli, dolaşım şekli,katliamdan sonara bu kadar rahat kaçma ve saklanma şekli doğrusu beni şok etmişken birilerinin goygoyculuk yapması da bir o kadar gülünesi aşk gibi geliyor bana.Son olarak sen çok yaşa Nasreddin Hocam anlayana tabi.

 

   Selam,sevgi,dua

 
Etiketler: Nasreddin, Hoca, Ve, Reina, Katilinin, Yakalanması,
Haber Yazılımı