Yazı Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 08:40
 
Park Cezası
Necip Cengil
 
 

Siyasi düşünce açısından, nerede duracağını, nerede park edeceğini şaşıran, rastgele hareket edip, manevi iklimden sürekli cezalı duruma düşenlerin olduğu bir dünyadayız… Maddi açıdan da kayıplara yol açan cezalarla karşılaşıyoruz…

Bazıları da park usullerini kendilerine göre, ikide bir değiştiriyor.

Kimileri dün park ettikleri, park etmek için yer aradıkları sokaklara yönelik, rüyada farklı bir şeyler görmüşçesine, yeni park cezaları getirmek için uğraşıyor.

Sanıyorlar ki, zamanın sahibi kendileri…

Sanıyorlar ki, oynadıkları oyunları kimse görmüyor…

Sanıyorlar ki, hiç ölmeyecek ve hiç hesap vermeyecekler…

Hani bir akar yakalamışlar, birileri ellerinden tutmuş, ilelebet elleri yağda, balda olacak…

Oysa bilmiyorlar ki, yağ ve balda insanın ellerini kirletir ve sinekler uçuşur üzerlerine…

Sanıyorlar ki, o uçuşan sinekler kendilerini sevdikleri için geliyorlar…

Oysa nemalanıp gidecekler… Giderken vücutlarına yumurtalarını bırakacaklar… O yumurtalardan yeni sinekler oluşacak, oluşan sinekler, önce onların vücutlarından, sonra kalmışsa, yağ ve baldan beslenecekler.

Doğrusu insan hesabını bilmeden hareket ediyor.

Kendisini zamanın sahibi sanıyor…

Oynadıkları oyunların, bir gün ayaklarına dolanacağını hesaba katmıyorlar…

Dönemine göre park ediyor, dönemine göre, kendilerinden saymadıkları insanlara park cezası kesmeye çalışıyorlar…

Oysa birileri sesleniyor… Onlar duymak istemese de sesleniyor…

Hey oradaki!

Hey oradakiler!

Her şeyi görüyoruz, biliyoruz… Amacımız, biz de farklı park cezaları keselim olsaydı, ona göre davranırdık. Lakin biz “sizin hayırlınız, insanlığa faydalı ve hayırlı olandır” ilkesini yaşatmak için çırpınıyoruz.

Unutmayın!

Aklınızı başınıza alın!

İnsanın çok, insanlığın az olduğu şu dünyada, insanlığı daha da azaltmayın!

Nereden nereye geldik. Amacım gerçekten bir park cezasına dikkat çekmekti.

Geçen gün, arabamla park edecek yer ararken, baktım bir araç kümesi var, park etmiş, ben de boşluk buldum park ettim. İsmimi ve telefonumu da bıraktım, okunacak şekilde, olur ki lazım olur diye… Zaten kısa bir işim vardı, görüp dönecektim. İşim uzadı. Yani evdeki hesap çarşıya uymadı.

Arabamı almaya geldiğimde, etraftaki arabaların çoğu gitmiş, arabamın camına da bir not yapıştırılmıştı. Notta yazılanları harfi harfine, değiştirmeden yazıyorum: “Burası apartman sakinlerine ait otopark, içerde arabaları gördüğün halde önüne park etmişsin, demek ki saygın bu kadar!”

Doğrusu o kadarını fark edememiştim… Dalgınlık insanlara hatalar yaptırıyor… Oysa bu husus dikkat ettiğim bir husustu. Demek ki, insan bazen çok dikkat ettiği bir cepheden de vurulabiliyor. Ne diyebilirim, bilmiyorum. Sebep olduğum bir olumsuzluk oluşmuşsa, özür diliyorum!

Kıssadan hisse:

Kafamıza göre, rastgele veya dalgın bir hal üzere hareket ederek park etmeyelim. Park ettiğiniz veya park etmeye çalıştığınız yer,  ummadığınız sorunlara yol açabilir. Ne kadar güçlü olursanız olun, aşamayacağınız, altta kalacağınız sorunlar olabileceğini unuttuğunuz an, hapı yuttuğunuz andır!

Demedi demeyin!

 
Etiketler: Park, Cezası,
Haber Yazılımı