İbrahim TEKİN YEŞİLYURT BELEDİYESPOR İPTEN DÖNDÜ
Yazı Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 09:52
 
YEŞİLYURT BELEDİYESPOR İPTEN DÖNDÜ
İbrahim TEKİN
 
 

Milli maç nedeniyle ara verilen Süper Ligde Yeni Malatyaspor haftayı maç oynamadan geçirdi. Bu hafta Süper Ligde maç oynanmayınca 3.ligde ki temsilcimiz Yeşilyurt Belediyespor'u takip ettik. Ligin güçlü ekiplerinden Arnavutköy Belediyespor'u zorda olsa 1- 0 yenmesi Yeşilyurt Belediyespor'a biraz da olsa nefes aldırdı. 

Maç Arnavutköy Belediyespor'un lehine sonuçlansaydı Yeşilyurt Belediyespor küme düşme hattına yaklaşmış olacaktı. Gerçi 1-0 kazanmasına rağmen alttaki takımlarda puan aldığı için Yeşilyurt Belediyespor yine bu stresi yaşamaya devam ediyor. 
Düşünebiliyormusunuz? 2.lig düzeyinde takım kur, kaliteli futbolcuları takıma transfer et, fakat istenilen futbolu sahaya yansıtma, şampiyonluk parolasıyla başladığın ligde küme düşme hattındaki takımlarla aranda fazla bir puan farkı olmasın. Gerçekten de stresli bir durum. 
Birde bu stres azmış gibi 5 tane oyuncuyu ile yolları ayırmayı planla ve devre arasında bir çok futbolcuyu göndermeyi düşün, yerlerine başka futbolcular transfer etmeyi planla. Bütçe gayet açık ve bol. 
Bir sezonda 2 takım birden yapmayı planlayan bir Yeşilyurt Belediyespor; belirtmek isterim ki sorun Yeşilyurt Belediyespor futbolcularında değil, futbolcuların hepsi iyi ve kaliteli futbolcular. 
Devre arasında bir çok futbolcuyu göndermeyi planlayan Teknik Direktör Nihat Balan Yeşilyurt Belediyespor'a yeni bir bütçe yükü çıkaracağına mevcut kaliteli kadroyu Teknik Direktörlük meziyetlerini kullanarak takımın kalitesini artırmalı.Yoksa; şu pandemi süresince ekonomik olarak sıkıntılı dönemler geçirdiğimiz bu günlerde 2.yarı bir çok futbolcuyu göndermeyi planlayıp yeniden transfer yapmak ne derece doğru olur kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 
Takım kadrosu bu ligin üzerinde zaten Belediye Başkanı Sayın Çınar da bunu belirtti. 2.yarıda yeni bir bütçe oluşturmak ve transfere yeniden para harcamak takımı ve Yeşilyurt Belediyesi'ni yeniden ekonomik bir yüke sokar. Zaten sezon başında astronomik olarak yapılan transferler birde devre arasında yapılması düşünülen transferler ile sıkıntılı süreç ve mali olarak büyük bir yükün Yeşilyurt Belediyesine yüklenmesi demektir. Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çınar' ın da buna razı gelmeyeceği kanaatindeyim. Zaten sezon başında çok iyi bir bütçe ayıran ve takıma her türlü desteği veren Sayın Çınar da takımın kalitesini biliyor. 
Bu hafta ligin dibinde ki Manisaspor karşısında Yeşilyurt Belediyespor'un 3 puana yakın taraf olduğunu ve hafta içinde oynayacağı erteleme maçının çok önem taşıdığını belirtmek isterim. Yeşilyurt Belediyespor'un bu hafta zor da olsa kazandığı 3 puanın takıma moral olduğunu ve Yeşilyurt Belediyespor'u küme düşme hattından bir nebze de olsa uzaklaştırdığını belirtmek isterim. 
Önümüzdeki haftalarda Yeşilyurt Belediyespor'un kalitesini ortaya koyarak, korkak bir futbol anlayışından uzaklaşıp, daha agresif ve atak bir futbol anlayışını sahaya yansıtacağını umut ediyorum.

 
Etiketler: YEŞİLYURT, BELEDİYESPOR, , İPTEN, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı