Osman TOSUN
Köşe Yazarı
Osman TOSUN
 

Ne yapıyorsalar sizin için yapıyorlar!

ggg AKP 7. Olağan Büyük Kongresi’ni, Yurdun dört bir yanından lebaleb bir katılımla gerçekleştirmesini çekemeyenler, her zamanki gibi birbiri ardına eleştiri bombardımanına başladılar! Herkese maske- mesafe diye uyarı yapılırken, ne maske ne mesafe kuralına uyulmuş. İnsanlar cenazelerini sınırlı sayıda katılımla defnederken, taziye bile yapmazken… Düğünlere katılım sınırlaması getirilirken… Kafe ve lokantalar yarım kapasite çalışma şartıyla açılırken… Okulların büyük çoğunluğu kapalıyken… Hatta belediye otobüslerinde konuşmayınız, virüs bulaşır denirken… Cami minarelerinden beş vakit Maske-Mesafe diye uyarı yapılırken… Mesafeye uyulmuyor diye insanlara ceza yazılırken… Neden AKP yurdun dört bir tarafından otobüslerle Ankara’ya adam taşımış da, hınca hınç dolu salonda korona tedbirlerine uyulmadan kongre yapmış. Yok, efendim yurdun dört bir yanından Ankara’ya virüs taşımışlar da, oradan da birbirlerine bulaştırıp yurdun dört bir yanına yayacaklarmış… Falan-filan… Sanki bütün bu söylediklerinizi onlar bilmiyor… Adamlar bu korona şartlarında, keyiflerinden mi yurdun dört bir yanından gelip Ankara’da toplandılar. Bir araya gelip kafa yordular: On dokuz yıldır düze çıkartamadığımız bu memleketi nasıl düze çıkartırız… Boşalan Merkez Bankasının kasasını tekrar nasıl doldururuz… Zıplayan doları nasıl tutarız… Hoplayan faizi nasıl yerine oturturuz… Azgın Enflasyon canavarını nasıl dizginleriz… İşsize iş, aşsıza aş nasıl buluruz… Tabi bir de bu memleketi CEHAPE’den kurtarmak var. Bir de işler ters gider, belediyelerde olduğu gibi ya iktidara gelirlerse!.. Ondan sonra çık işin içinden çıkabilirsen… Tabi sizin sırtınızda yumurta küfesi olmayınca konuşmak kolay! Şimdi anladınız mı bu zor şartlarda, korona virüse rağmen, niye yurdun dört bir yanından gelerek Ankara’yı Labeleb doldurduklarını? Bakmayın bozguncuların dediklerine aslında, bütün tedbirler alınmış! Ondan sonra salon doldurulmuş! Maske-mesafe tamam! Duymadınız mı AKP Gurup Başkan Vekili Cahit Özkan’ı, “Yatay çekimin yanıltması nedeniyle insanlar iç içe gibi görünüyormuş.” Yoksa kural ihlali yok! Yanıltma! Bence yanıltma diye de geçmemeli, kameramanlar bilmeden mi yaptı, yoksa dış mihrakların bu işte parmağı mı var?! Onlar araştırıp dursunlar… Biz inanmayalım bozgunculara! Bilin ki AKP her ne yapıyorsa sizin için yapıyor! Sakın ola münafıkların gazına gelip de AKP’ye kızmayın.  Zaten anket şirketleri ağız birliği etmişçesine oyları aşağı gösteriyor. Bir de düşünün kongreyi sınırlı bir katılımla yapsaydı AKP… Muhalefet yaygarayı koparırdı: AKP Büyük Kongresine halkın ilgisi yok… Biti… Tükendi… İlk seçimde yolcu diyeceklerdi AKP… Allahtan farkında oldular da yoğun katılım sağlayarak, bu büyük oyunu bozdular… Yani her ne yapıyorsa AKP bu halkın iyiliği için… Aklınıza başka bir şey gelmesin. Söz konusuysa iktidar, gerisi teferruat!  
Ekleme Tarihi: 31 Mart 2021 - Çarşamba

Ne yapıyorsalar sizin için yapıyorlar!

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi’ni, Yurdun dört bir yanından lebaleb bir katılımla gerçekleştirmesini çekemeyenler, her zamanki gibi birbiri ardına eleştiri bombardımanına başladılar!

Herkese maske- mesafe diye uyarı yapılırken, ne maske ne mesafe kuralına uyulmuş.

İnsanlar cenazelerini sınırlı sayıda katılımla defnederken, taziye bile yapmazken…

Düğünlere katılım sınırlaması getirilirken…

Kafe ve lokantalar yarım kapasite çalışma şartıyla açılırken…

Okulların büyük çoğunluğu kapalıyken…

Hatta belediye otobüslerinde konuşmayınız, virüs bulaşır denirken…

Cami minarelerinden beş vakit Maske-Mesafe diye uyarı yapılırken…

Mesafeye uyulmuyor diye insanlara ceza yazılırken…

Neden AKP yurdun dört bir tarafından otobüslerle Ankara’ya adam taşımış da, hınca hınç dolu salonda korona tedbirlerine uyulmadan kongre yapmış.

Yok, efendim yurdun dört bir yanından Ankara’ya virüs taşımışlar da, oradan da birbirlerine bulaştırıp yurdun dört bir yanına yayacaklarmış…

Falan-filan…

Sanki bütün bu söylediklerinizi onlar bilmiyor…

Adamlar bu korona şartlarında, keyiflerinden mi yurdun dört bir yanından gelip Ankara’da toplandılar.

Bir araya gelip kafa yordular:

On dokuz yıldır düze çıkartamadığımız bu memleketi nasıl düze çıkartırız…

Boşalan Merkez Bankasının kasasını tekrar nasıl doldururuz…

Zıplayan doları nasıl tutarız…

Hoplayan faizi nasıl yerine oturturuz…

Azgın Enflasyon canavarını nasıl dizginleriz…

İşsize iş, aşsıza aş nasıl buluruz…

Tabi bir de bu memleketi CEHAPE’den kurtarmak var.

Bir de işler ters gider, belediyelerde olduğu gibi ya iktidara gelirlerse!..

Ondan sonra çık işin içinden çıkabilirsen…

Tabi sizin sırtınızda yumurta küfesi olmayınca konuşmak kolay!

Şimdi anladınız mı bu zor şartlarda, korona virüse rağmen, niye yurdun dört bir yanından gelerek Ankara’yı Labeleb doldurduklarını?

Bakmayın bozguncuların dediklerine aslında, bütün tedbirler alınmış!

Ondan sonra salon doldurulmuş!

Maske-mesafe tamam!

Duymadınız mı AKP Gurup Başkan Vekili Cahit Özkan’ı, “Yatay çekimin yanıltması nedeniyle insanlar iç içe gibi görünüyormuş.”

Yoksa kural ihlali yok!

Yanıltma!

Bence yanıltma diye de geçmemeli, kameramanlar bilmeden mi yaptı, yoksa dış mihrakların bu işte parmağı mı var?!

Onlar araştırıp dursunlar…

Biz inanmayalım bozgunculara!

Bilin ki AKP her ne yapıyorsa sizin için yapıyor!

Sakın ola münafıkların gazına gelip de AKP’ye kızmayın.

 Zaten anket şirketleri ağız birliği etmişçesine oyları aşağı gösteriyor.

Bir de düşünün kongreyi sınırlı bir katılımla yapsaydı AKP…

Muhalefet yaygarayı koparırdı:

AKP Büyük Kongresine halkın ilgisi yok…

Biti…

Tükendi…

İlk seçimde yolcu diyeceklerdi AKP…

Allahtan farkında oldular da yoğun katılım sağlayarak, bu büyük oyunu bozdular…

Yani her ne yapıyorsa AKP bu halkın iyiliği için…

Aklınıza başka bir şey gelmesin.

Söz konusuysa iktidar, gerisi teferruat!

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Mustafa Kemal Tansel
(30.03.2021 08:37 - #145)
Temizlik Maske Mesafe; TeMaM mı? Her stadda tekrarlanıyor ısrarla. “Newroz ateşi de tetikledi” deniyor. Renk haritası hiç öyle söylemiyor ama. Lebaleb ( dudak dudağa) devam
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.